Nevelést kiegészítő foglalkozások 

01.

Fejlesztőpedagógiai foglalkozás

Berecz Julianna

 
02.

Logopédia

Bozai-Erl Evelin

Órarend:
Kedd: 8:00-12:00
Csütörtök: 8:00-12:00
Elérhetőségek:
Személyesen: Órarend szerint, illetve előzetesen egyeztetett időpontban.
E-mail: erl.evelin.10@fpsz.net
03.

Óvodapszichológia

Sőnfeld Anna 

Órarend:

Hétfő: 8:00-13:30
Szerda: 8:00-13:30
Elérhetősége: 
Személyesen:  Az óvodában hétfőn és szerdán 8-13.30ig.
E-mail cím: anna.ciao@gmail.com
Telefon: Az óvoda elérhetőségén: 06304395502

Konzultációra időpont egyeztetés emailben (a gyermek neve és csoportja megjelölésével)
Az óvodában dolgozó pszichológusként munkám elsődleges célja a gyermekek személyiségfejlesztése, lelki egészségvédelme, a pedagógusi munka hatékonyságának segítése.  Ennek érdekében megfigyeléseket végzek a csoportokban, konzultálok a pedagógusokkal, a gyermekek állapotfelmérését egyéni alkalmak keretein belül végzem, emellett kiscsoportos foglalkozásokon is támogatom személyiségük fejlődését. Az óvodában megjelenő problémák, nehézségek megértésében, okainak feltárásában, és szükség esetén azok korrekciójában igyekszem segítséget nyújtani mind a pedagógusoknak, mind a szülőknek.
Munkámat a szülőkkel konzultációs (tanácsadói) keretek közt végzem az óvodában, az ezeket a kereteket meghaladó problémák (pszichiátriai, pszichoterápiás, családterápiás, stb.) esetén pedig segítek eljutni a megfelelő szakemberhez.
Milyen helyzetekben érdemes az óvodapszichológushoz fordulni?

-Nevelési kérdések, dilemmák
-Viselkedési, beilleszkedési, magatartási problémák (agresszió, szabálykövetés, stb.)
-Érzelmi nehézségek (szorongás, sírás, leválás, stb.)
-Családban történő változások (válás, költözés, testvérszületés, betegség), konfliktusok, nehézségek, átmeneti időszakok dilemmái (beszoktatás, iskolakezdés)
-a gyermek fejlődésével kapcsolatos kérdések

Keressenek bizalommal! 
Sőnfeld Anna